„W Puszczy u Króla” – zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Kurs na Knyszyńską”.

Już 21 stycznia 2023 roku, Paweł Średziński, autor książki „Puszcza Knyszyńska” zaprasza na pierwsze spotkanie w Puszczy z cyklu „Kurs na Knyszyńską” – „W Puszczy u króla”. Zaczniemy od historycznej stolicy Puszczy Knyszyńskiej, Knyszyna, który był przez prawie 500 dni stolicą Polski i Litwy. To w tym miejscu Zygmunt II August wybudował swój dwór, w tym miejscu założył swój Zwierzyniec i temu małemu miastu Puszcza zawdzięcza swoją nazwę.

W czasie spotkania odwiedzimy kilka miejsca położonych już poza Knyszynem, związanych z różnymi etapami dziejów tego miasteczka. Z racji okrągłej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego nie zabraknie też powstańczego epizodu i opowieści o trzech nieznanych wcześniej uczestnikach powstania z Knyszyna i okolic.

Kurs na Knyszyńską to społeczna inicjatywa, która ma przybliżać Puszczę Knyszyńską. Będzie miał charakter cyklicznych spotkań w różnych miejscach w Puszczy z udziałem osób zajmujących się badaniem jej przyrody i historii.

Spotkanie odbędzie się bez względu na pogodę. Zaczniemy o godzinie 10:00. Spacer potrwa około dwóch godzin. Udział w wydarzeniu bezpłatny. Wydarzenia ma charakter niekomercyjny. Wymagamy jedynie wcześniejszych zapisów wyłącznie drogą email na poczta(at)knyszynska.pl do dnia 17 stycznia 2023 roku. Osoby, które zapiszą się na spacer otrzymają dokładne informacje dotyczące miejsca zbiórki. Liczba uczestniczek i uczestników ograniczona: 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Dojazd na miejsce we własnym zakresie. W zależności od warunków w dniu spotkania jest zaplanowane ognisko. Prośba o przyniesienie własnego prowiantu. 

Roześlij dalej!