Zapraszamy na drugi wykład terenowy z cyklu „Kurs na Knyszyńską”. Będzie dużo historii i spacer nad jedną z najciekawszych rzek dawnego Pogranicza. Tym razem wybierzemy się nad rzeczkę Czarną. Dowiemy się więcej o dawnych granicach, które przebiegały przez Puszczę, o jej historycznych podziałach. Odpowiemy na pytanie, czy Jaćwingowie mieszkali w Puszczy i gdzie mogło znajdować się zaplecze osadnicze dla górników wydobywających krzemień w tym rejonie.

Gospodynią naszego spaceru będzie Elżbieta Sawicka, mieszkanka Sochoni, która od lat angażuje się w organizację puszczańskich spacerów, biegów na orientację i popularyzację aktywnej turystyki w Puszczy. O historiach z Puszczy opowie Paweł Średziński, autor książki „Puszcza Knyszyńska”, pomysłodawca „Kursu na Knyszyńską”.

Kurs na Knyszyńską to społeczna inicjatywa, która ma przybliżać Puszczę Knyszyńską. Będzie miał charakter cyklicznych spotkań w różnych miejscach w Puszczy z udziałem osób zajmujących się badaniem jej przyrody i historii.

Spotkanie odbędzie się bez względu na pogodę. Zaczniemy w sobotę, 25 lutego, o godzinie 10:00. Spacer potrwa około dwóch godzin. Udział w wydarzeniu bezpłatny. Wydarzenia ma charakter niekomercyjny. Wymagamy jedynie wcześniejszych zapisów wyłącznie drogą email na poczta(at)knyszynska.pl do dnia 20 lutego 2023 roku. Prosimy o podanie imienia i nazwiska zgłaszającego oraz pozostałych zgłaszanych osób. Osoby, które zapiszą się na spacer otrzymają dokładne informacje dotyczące miejsca zbiórki. Liczba uczestniczek i uczestników ograniczona: 25 osób.

Osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
Dojazd na miejsce i prowiant we własnym zakresie. Nie odpowiadamy za szkody osobowe uczestników wydarzenia.

Roześlij dalej!