Kwiecień to czas kwitnienia geofitów, wychylania się pąków, stan przed wybuchem powszechnej majowej zieloności. Tym razem chcemy wyjść na spotkanie wiosny w Puszczy Knyszyńskiej. Spacer poprowadzi Elżbieta Sawicka, miłośniczka Puszczy Knyszyńskiej i wędrówek po tym niezwykłym lesie.

W czasie wędrówki po lesie poszukamy miejsc, gdzie znajdziemy geofity w pełnej krasie oraz drzewa pomnikowe, gdzie pokażemy ciekawe porosty i grzyby.

Tym razem czeka nas dość wymagająca trasa o długości 10-15 km, nie zawsze drogami, dlatego prosimy o zgłoszenia od osób, które nie będą miały problemów z pokonywaniem terenowych przeszkód.
Maksymalna liczba uczestników 15 osób. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres supraslas@gmail.com

Szczegółowe informacje dotyczące miejsca zbiórki otrzymają osoby, które wyślą zgłoszenia. Decyduje kolejność ich wysyłania.
Pamiętajcie o zabraniu prowiantu. Nie będzie ogniska. Prosimy o zabranie ze sobą ubrań i butów dostosowanych do terenowego przejścia. Spotkanie odbędzie się bez względu na pogodę.

Spotkanie ma charakter społeczny, niemasowy i niekomercyjny. Poświęcamy swój wolny czas, żeby podzielić się z Wami naszą pasją do Puszczy. Nasze spotkania mają budować i chcemy, żeby Puszcza znów połączyła ludzi. Wymagamy pozytywnego nastawienia do drugiego człowieka, zachowania podstawowych zasad dobrego zachowania w lesie i przestrzegania obwiązujących w nim zasad. Ważne! Każdy idzie na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Nie odpowiadamy za szkody osobowe uczestników wydarzenia.

Roześlij dalej!