To będzie już szósty Dzień Łosia w Polsce. Po raz pierwszy będziemy ten Dzień świętować w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej. Celem tego dnia jest popularyzacja wiedzy o tym gatunku. W jego obchody włączają się co roku parki narodowe i parki krajobrazowe.

W czasie knyszyńskich obchodów łosia zapraszamy na spacer z udziałem pracownika Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Adamem Sacharewiczem, z którym o świcie ruszymy szukać śladów tych niezwykłych zwierząt, ale i poznać zwyczaje godowe innego jeleniowatego, jelenia. Dowiemy się, co różni samca jelenia od samca łosia. Jakie strategie stosują w czasie swoich zalotów.

Po spacerze, o godzinie 9:00, odbędzie się spotkanie z ekspertami badającymi łosie – dr hab. Mirosławem Ratkiewiczem i prof. Rafałem Kowalczykiem, którzy podzielą się wynikami prowadzonych przez siebie badań oraz Pawłem Średzińskim współautorem książki o łosiach „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”. Spotkanie zakończy wspólne ognisko przy siedzibie Parku Krajobrazowego w Supraślu.

Na spacer obowiązuje limit uczestników – 40 miejsc. Zapisy należy przesyłać drogą email na adres poczta@knyszynska.pl
Na spotkanie w siedzibie parku, o 9:00 nie trzeba się już zapisywać.

Dojazd na miejsce zbiórki we własnym zakresie. Wstęp wolny. Osoby niepełnoletnie wyłącznie pod opieką dorosłych. Ważne spacer będzie terenowy stąd prosimy o przygotowanie się do trudnych warunków terenowych.

Roześlij dalej!